Aktuálně

 

Vzhledem ke všem letošním omezením jsme dlouho váhali, jak (nebo zda vůbec) zrealizovat náš již tradiční společný vstup do adventu. Nakonec jsme s rozhodli pozvat do venkovního areálu školky rodiny našich dětí v sobotu 28.11. odpoledne. Nekonal se žádný společný program. Jednotlivé rodiny průběžně přicházely a odcházely. Venku byl čas na krátké...

Školka je teď sice ještě do středy zavřená, ale i přesto společně slavíme svátek svatého Martina. Některé naše paní učitelky pro děti připravily nabídku činností, a tak si mnozí mohou doma společně něco vyrobit nebo třeba upéct svatomartinské rohlíčky.

Začali jsme!

23.09.2020

Začal nový školní rok a myslím, že jsme se už všichni těšili. Navzdory všem protikoronavirovým opatřením se provoz školky rozjel docela pěkně. Společně si užíváme her, učení a hlavně kamarádů. A pokod to počasí dovolí, snažíme se být hodně venku.

Ve čtvrtek 25.6. odpoledne jsme se sešli s našimi předškoláky a jejich rodinami v kapli sester. S mnohými z nich to bylo setkání po dlouhé "koronavirové přestávce". Tedy chvíle o to vzácnější.

Na Tři krále

13.02.2020

Povídání, vyrábění i tříkrálové koledování...

Na konci ledna jsme se opět domluvili s panem ornitologem Veselým, že nám ukáže ptáky, které odchytává. Postupně se tedy na Zavadilku vypravily děti ze všech tří tříd.

Těsně před adventem jsem se v pátek odpoledne sešli ve školce. Společně jsme se přivítali ve třídách a zbytek času byl věnován vyrábění adventních věnců a přátelskému povídání. Kdo chtěl, mohl s hotovým věncem zajít na chvilku do kaple pro požehnání pro svoji rodinu.

Dobrý biskupe, Mikuláši, lásku, radost, pokoj přinášíš. Děkujem, my ti děkujem, Boží lásku ukázal jsi všem!